Wellness

Wellness

Manuální lymfatická masáž


Manuální lymfatická masáž je účinným prostředkem pro podporu činnosti lymfatického systému. Masér pomocí speciálních velmi jemných a cílených hmatů stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Manuální lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posilují imunitu. Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale mají zásadní využití v medicíně při regeneraci pooperačních ran a rehabilitaci, kdy účinně odstraňují otoky a utišují bolest.

Základní účinky:


Masáže jsou jako prevence doporučovány lidem sedavého zaměstnání či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je, ale i pro sportovce k odlehčení svalového napětí. Manuální lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií, která však po jejím skončení vyžaduje odpočinek, neboť proces detoxikace organismu může vyvolávat určité nepříznivé reakce (např. bolest hlavy).

Masáž by rozhodně neměli podstupovat ti, kteří zrovna trpí zánětlivými křečovými žílami, nádorovým, bakteriálním nebo virovým onemocněním. V období těhotenství je vhodné se poradit raději s lékařem.


Doba: 90 min
Cena: 800 Kč